Likemannsgruppe for databruk
Trenger du hjelp til noe på datamaskinen din, så er dette stedet for deg. Annenhver onsdag mellom kl. 11-13:00På frivilligsentralen samles de som trenger hjelp til noe på datamaskinen til en likemannsgruppe annenhver onsdag (like uker). Den andre onsdagen er det møteplass for de som er medlem i Seniornett.
Dersom det skulle være noe spesielt, så ta kontakt med oss hvis du skal være helt sikker på at du får den hjelpen du trenger. Husk å ta med påloggings-informasjon der det kreves.
Til denne likemannsgruppen må du ha med egen bærbar PC eller nettbrett.
Del på:
-
Aktivitetsvenn
Å være aktivitetsvenn er enkelt. Du trenger bare å gjøre noe du liker. Sammen med en som har demens.
-
Frivilligbank
Frivilligbanken er for deg som ønsker å bidra som frivillig på ulike arrangementer i Østre Toten. Frivilligsentralen tar imot forespørsler fra arrangører som har ledige oppdrag, og legger de ut i en vaktplan som blir gjort tilgjengelig for medlemmene i Frivilligbanken. Meld deg på der du selv ønsker og har mulighet, så kobler vi deg med en kontaktperson hos arrangøren.
-
Frivillige til vaksinasjonssenteret
Som frivillig ved vaksinasjonssenteret vil du være med og bidra til at de som skal vaksineres føler seg godt ivaretatt og at logistikken rundt selve vaksineringen glir lettere. Oppgavene vil være å organisere køen ved inngang (1), registrere alle som skal vaksineres (2), observasjon i tiden etter vaksinen (3) og å bistå med ulike oppgaver ved utgang (4).
-
Følgesvenn
Følgesvenn er et tiltak for de som trenger følge til sosiale møteplasser, lege, tannlege etc.
-
Koronahjelp
Her kan du melde deg dersom du har lyst til å bidra i andre typer koronarelaterte oppdrag. Akkurat nå pakker vi testsett for selvtester som deles ut til prioriterte grupper. Pakkingen foregår på Labo.